Від початку повномасштабної війни в РФ та на ТОТ засуджено щонайменше 5-6 тисяч українців
У російських судах наразі слухається або вже завершилися слухання 94 справ щодо військовослужбовців ЗСУ, у яких щонайменше 154 підсудних. Про це під час пресконференції «Відмова в праві на справедливий суд як міжнародний злочин під час війни росії проти України» розповіла виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини (МІПЛ) Тетяна Катриченко, передає Суспільне.
«Щодо військовослужбовців в окупації нам відомо про 218 справ і 342 підсудних. Якщо говорити про окуповані території Донецької та Луганської областей, а також окуповані території Запорізької та Херсонської областей, то можемо говорити про 196 справ щодо українських військовослужбовців, а це 267 підсудних», — зазначила Катриченко.
Крім того, за її словами, судові справи проти цивільних українців, які перебувають в російській окупації, сягають 236, у яких є 269 підсудних.
«Також рф затримує українських військовослужбовців у Курській області, відомо про щонайменше 85 підсудних, тобто людей, які опинилися в російських судах, зокрема в Московському суді. І також ми говоримо про приблизно 75 громадян України, які були затримані до 2022 року, і проти яких продовжуються судові процеси», — сказала Катриченко, додавши, що всі ці наведені цифри не є остаточними.
Директорка МІПЛ зазначила, що рф не розглядає українських військовослужбовців як захисників, які виконують свій обов’язок, захищаючи свою країну, а розглядає їх як «кримінальних злочинців».
Своєю чергою партнерка адвокатського об’єднання Azones Дар’я Свиридова заявила, що жертвами судового переслідування у рф та на тимчасово окупованих територіях України від початку повномасштабного вторгнення стали щонайменше 5-6 тисяч українців.
26 березня південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив 23 полонених українських військових. Звинувачення проти них ґрунтувалися на тому, що всі вони в різний час служили в полку «Азов» й нібито висловлювали «негативне ставлення до російськомовного населення», а також дотримувалися «проукраїнських радикальних поглядів».