У ВПО Сіверськодонецької громади може з’явитись перспектива отримання власного житла
Власне житло – головна мрія усіх переселенців, які з 2014 року змушені змінювати місце свого проживання через російську агресію. Своє бачення перспектив забезпечення власними квадратами мешканців Сіверськодонецької громади розповів начальник міської військової адміністрації Олексій Харченко.
Одна з головних тем, яка хвилює громаду – як в подальшому вирішуватиметься питання житла для ВПО які третій рік вимушені його орендувати. Як акцентує Харченко, бюджет громади не здатен забезпечити усіх сіверськодонецьких ВПО власним житлом, але цей процес потрібно почати.
«Варто зрозуміти мою внутрішню позицію: я не знаходжу в собі ніякої аргументації в тому щоб орендувати державне або комунальне майно інших громад, вкладати величезні гроші в реконструкції та перебудови і бути там, як кажуть, на «пташиних правах», – коментує посадовець, – Тому коли я зараз веду перемовини, то кажу про передачу на баланс нам, або будемо купувати житло у забудовників, ставати власниками. Вважаю що вкладення бюджетних коштів в орендоване житло не дуже раціональною ідеєю».
Харченко наголошує – окрім механізму накопичення житла для ВПО має бути і методологія його розподілення серед нужденних, адже, наприклад, серед родин, які дуже потребують пільгових умов оренди є родини лікарів, яких нам треба втримати, аби вони нас лікували після деокупації. Посадовець висловив сподівання що одразу після придбання житла громада самостійно винайде механізм його розподілу.
«Я хотів би особисто максимально від цього процесу відсторонитись, щоб громада спільно з працівниками військово-цивільної адміністрації зробили прозорий та зрозумілий механізм розподілення. Щоб не казали, що приїхали люди з інших міст та визначають хто де живе».
За наведеною очільником громади інформацією на даний момент змінилась цільова авдиторія бажаючих користуватись житлом на пільгових умовах. До прикладу, гуртожиток у Новомосковську нині не користується попитом стоїть напівпорожній, хоча люди, які живуть у прилеглих населених пунктах, знаходяться у скрутному становищі та могли б скористатись пропозицією житла у тамтешньому прихистку, але не хочуть цього робити. На думку Харченка це говорить про підвищення запитів людей.
На порядку денному залишається і підтримка сімей військових та сімей загиблих військовослужбовців:
«В наступному бюджетному процесі ми передбачимо збільшення фінансування соціальних програм. Я обіцяю це. Але це не означатиме, що ми просто роздаватимемо гроші. Я хотів би запровадити програму підтримки ветеранського бізнесу».
За наявною на день онлайн зустрічі даними наразі 605 громад по всій Україні приймають вимушених переселенців з тимчасово окупованої Сіверськодонецької громади. На обліку перебуває близько 42000 осіб, з них 21599 працездатного віку, 7,5 тисяч дітей, та майже 12000 людей похилого віку та осіб з інвалідністю.
Наразі керівники профільних структурних підрозділів за дорученням Харченка поновили співпрацю з міжнародними донорами та благодійними фондами на предмет забезпечення потреб ВПО гуманітарною допомогою.