У статті на Foreign Policy розглянули можливість та наслідки фізичного усунення Путіна
У статті для Foreign Policy ветеран ЦРУ Дуглас Лондон обговорює, чи варто США розглянути можливість фізичного усунення президента Росії Володимира Путіна під час його закордонних поїздок та аналізує потенційні вигоди та ризики такого кроку. Про це повідомляє «Фарватер.Схід» із посиланням на Foreign Policy.
Відомий американський експерт, ветеран ЦРУ та професор Джорджтаунського університету Дуглас Лондон у своїй статті для Foreign Policy поставив питання, чи повинні США та їхні союзники розглянути можливість усунення президента Росії Володимира Путіна. Лондон аналізує потенційні вигоди та ризики такого кроку, зокрема можливість перевороту або замаху на життя Путіна під час його закордонних поїздок, наприклад, під час нещодавньої поїздки до Північної Кореї.
Експерт зазначає, що попри свої інтриги та маніпуляції, Путін є досить передбачуваним лідером. Однак, навіть у разі успішного усунення, незрозуміло, чи прийде на його місце стабільне та менш вороже налаштоване керівництво. Лондон застерігає, що навіть якщо уряду США вдасться усунути Путіна і приховати свою причетність, стара гвардія Росії, ймовірно, звинуватить США і використає це для консолідації влади та мобілізації населення.
Лондон також звертає увагу на складності та ризики, пов’язані з такою операцією. Успішне виконання вимагало б глибокої розвідки для визначення закономірностей і вразливостей Путіна. Однією з таких уразливостей може бути використання Путіним застарілих літаків серії Іл-96, які мають довгострокову структурну втому та обмеження.
Основне питання, яке піднімає Лондон, – чи варто взагалі США розглядати такий варіант. У статті наголошується, що Росія, на відміну від Ірану, представляє ядерну загрозу, і помилка в такій операції може мати катастрофічні наслідки.