У Луганську до свят встановили “окупаційні ялинки”
Пропаганда не має вихідних та свят, то ж і новорічні святкування на тимчасово окупованих територіях оповиті загарбницьким символізмом: замість одного традиційного новорічного дерева на головній площі окупованого Луганська розробили комплексну інсталяцію-символ окупації усіх районів області. Про це повідомляють інформаційні ресурси окупантів.
Цьогорічні урочистості з нагоди нового року у Луганську окупанти ідеологічно приурочили до своїх загарбницьких цінностей – замість одного традиційного новорічного дерева на Театральній площі окупованого обласного центру встановили інсталяцію з 28 «йолок». Центральна — найбільша — «столиця» самопроголошеної «республіки». Периферія — 27 «воссоєдіненних» територій — міст обласного значення та районів у територіальному визначенні до 2014 року.
Зараз на Театральній площі, за інформацією проросійських ресурсів, триває ювелірна робота – від центрального дерева до периферічних протягують гірлянди, які мають поєднати інсталяцію в одне ціле. До речі, на словах ідея окупаційних гауляйтерів дуже схожа на Новорічну ялинку з Києва зразка 2020-21 року.
Ідею такої інсталяції самі ж мешканці тимчасово окупованої Луганщини сприйняли без яскравих емоцій і досить буквально.
«Город – большая елка. Вся область – малюсенькие елочки в сторонке. Очень очень далеко. От большой елки. В общем где-то в ж…», — коментують ідею користувачі соцмереж.
Оздоблення центральної «столичної» ялинки поки не обговорюється — зараз вона представляє собою каркас у штучній хвої московського виробництва. Проте 27 віддалених дерев вже прикрашають відповідальні за них «муніціпалітети» — кожен у власному стилі та зі своєю символікою.
У символічних синьо-жовтих кольорах прикрасили ялинку рубіжани. З креативностей – принтовані CD-диски та паперові бантики. Біловодська ялинка стоятиме прикрашеною кульками із зображеннями воронців та храмом Святої Трійці, а дорогий багатьом серцям вимушено звільнених від батьківщини луганців байбак разом зі Стрілецьким кінним заводом та несподіваним дизайном із меморіалом «Україна – визволителям» уособив символіку Міловської ялинки
Лисичани повісили на новорічне дерево традиційних для міста лисичок, ялинку Хрустального (Красний Луч, — ФС) оздобили у червоних кольорах, а верхівку поставили у вигляді сонця. Голубовську (Кировську, — ФС) ялинку прикрасили власноруч розписаними кульками із зображеннями впізнаваних місць. Антрацитівське дерево оздобили кольорами прапору РФ та відобразили «зв’язок з регіонами-шефами» — Ставропольским краєм та Калмикією.
В такому вигляді театральна площа постане перед місцевими вперше і через «ялинковий» ліс змінюють всю схему її перекриття та розташування атракціонів, дитячої зони та зони торгівлі. Помпезність та масштабність святкування також не викликала радісні рефлексії у всього населення. Окремі досить категоричні у своїх висловлюваннях та бояться «провокацій» та гарного обзору з космосу. Хоча є і прихільники святкової пропаганди. Цитати наводимо мовою оригіналу зі збереженням стилістики авторів:
«Давно прилетело по городу, у вас что амнезия? Зачем делать провокации? Каждый человек у себя в квартире поставит ёлочку и встретит новый год. Световые инсталляции и украшать всё? Спрашивается зачем?? Чтобы с космоса было лучше видно цель? Правительство очнитесь! Зачем провоцировать и подставлять жизни людей под опасность?».
«Гибнут наши мужья, сыновья братья, а у вас в голове мусор -где лучше елка, вы ещё про салюты и дискотеки помечтать, самые лучшие ёлки и салюты На фронте в лесах -езжайте и наслаждайтесь красотой и весельем!»
«Война идёт десять лет уже , родились новые дети, что они видели??? Дайте им радоваться жизни! Пусть будет ёлка и мир!»
«Хочется настоящую как при СССР надоело все по европейски»
«Зае..…ли своими елками»
Поза помпезності на головній площі в т.з. «республіці» у домівках мешканців ТОТ може виникнути дефіцит головного атрибуту свята — через пожежі цього року лісгосп реалізуватиме уп’ятеро менше ялинок, аніж торік. Проте ціна досить адекватна – близько 800 рублів за штуку. Зекономити ж та вкрасти в лісі безкоштовну в умовах бойових дій може стати у занадто високу ціну.