Вартість оренди квартир в Україні продовжує зростати, і у 2025 році ситуація навряд чи зміниться. З початку року ціни вже підвищилися на 1,5%, а навесні очікується ще більше зростання, повідомляє видання Новини Live.

За даними Держстату, середня вартість оренди однокімнатної квартири в лютому становила 7 326 гривень. Найдорожчою є Закарпатська область (11 769 грн), далі – Львівщина (10 626 грн) і Рівненщина (10 234 грн). У Києві оренда однокімнатної квартири сягнула 9 777 гривень.

Найвищі ціни на оренду квартир зафіксовані в Києві – 14 942 грн, що очікувано для столиці. Львів, де велика кількість переселенців та туристів, займає друге місце – 13 703 грн.

Найдешевше житло – у Харкові (6 432 грн) та Одесі (6 676 грн). Через часті обстріли попит там нижчий, що впливає на ціни.

Жителі Дніпра витрачають на оренду 69,2% своєї зарплати, а в Ужгороді цей показник становить 68,2%. У Києві середня орендна плата забирає понад 61% доходів.

Для порівняння, в європейських столицях ситуація значно краща. У Берліні середня оренда коштує 898 євро, що становить лише 32% від середньої зарплати. У Варшаві та Празі цей показник складає 47% та 44% відповідно.

За словами експертів, навесні вартість оренди в західних регіонах України зросте ще більше. Найбільше подорожчають популярні квартири – однокімнатні та двокімнатні площею 45–65 кв. м, розташовані у багатоповерхівках на середніх поверхах.

Очікується, що в березні–червні ціни на оренду можуть зрости ще на 8–10%, особливо у Львові, Дніпрі, Вінниці, Черкасах та Кропивницькому.

Окрім того, зміни на ринку нерухомості відкривають нові можливості для інвесторів. Через попит зростає інтерес до суборенди та перепродажу житла. Водночас, правові аспекти орендних відносин у період воєнного стану вимагають ретельного вивчення, зокрема щодо процедури виселення квартирантів.

Завантажити ще...