Сили оборони отримали унікальну броньовану амфібію UNEX UGV українського виробництва
Парк наземних роботизованих комплексів Сил оборони поповнився новою розробкою – Міністерство оборони кодифікувало та допустило до експлуатації дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва.
Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки.
UNEX UGV – це універсальна безпілотна платформа, здатна долати найскладніші перешкоди. Вона пересувається по воді, кризі, трясовині, піску та болоту. Завдяки широким шинам і продуманому розподілу ваги платформа чинить менший тиск на поверхню, ніж нога піхотинця, що унеможливлює підрив на мінах, призначених для ураження бронетехніки. Під час демонстрації амфібія без пошкоджень проїхала по керамічній тарілці та чашці з кавою.
Безпілотник легко долає водні перешкоди, повалені дерева, великі каміння і рови. Може виїжджати з води на кригу і працювати за будь-якої погоди в широкому температурному діапазоні. Платформа має захист від засобів радіоелектронної боротьби, програмований автопілот, потужні акумулятори та надійну систему управління.
UNEX UGV може бути виготовлена у різних модифікаціях: з бойовим модулем, системою РЕБ, для розвідки, логістики, евакуації або розмінування.
«З початку широкомасштабного вторгнення оборонне відомство кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони майже 80 наземних роботизованих комплексів українського виробництва, з них півтора десятка — у 2025 році. НРК виконують широкий спектр завдань: проводять штурмові та оборонні дії, розвідку, мінування та розмінування, спостереження, логістичні завдання, здійснюють евакуацію. Сили оборони вже мають досвід проведення військових місій (відбиття штурмів) за допомогою наземних роботів і повітряних дронів», — повідомив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

