Сплановане рейдерство чи оригінальне правосуддя: що відбувається на Ровеньківському пивзаводі?
Пивоварний завод відкрився в Ровеньках в 1906 році. За радянських часів та з проголошенням незалежності України завод він був одним з провідних підприємств міста та регіону. До 2014 року та вже після окупації частини області підприємство показувало фінансові успіхи, а от у у 2018 році завод зіткнувся зі спробою “націоналізації” з боку окупаційної влади т.з. «ЛНР». З історією, яка за короткий проміжок часу повторилась декілька разів, розбирався «Фарватер.Схід»
В часи першої спроби націоналізувати пивзавод республіканськими ватажками це подавалось як переведення об’єкту в «державне унітарне підприємство» та викликало обурення серед працівників заводу, оскільки підприємство було рентабельним і щорічно перераховувало до бюджету “республіки” близько ₽100 млн. Про це повідомляв очільник підприємства Геннадій Ізерський. За його словами на той момент на рахунках заводу було близько ₽600 млн зароблених коштів, які хотіли пустити в модернізацію виробництва і убезпечити від розкрадання «республіканською владою».
Заводчани проводили збори колективу і шукали захисту у Путіна, побоюючись що «націоналізація» заводу призведе до його розбору на металобрухт за прикладом інших «націоналізованих» підприємств.


Тоді підприємство відстояли – згодом сам гауляйтер Пасічник заявив, що питання націоналізації не стоїть, проте у 2023 році на зборах трудового колективу звернення до Путіна готували знову.
Директором підприємства Геннадієм Ізерським повідомлялось що група осіб сфальсифікувала документи щодо володіння акціями заводу. За іронією долі наведену ним інформацію спростували у «високих колах» на пропагандистському каналі «росія24» в етері «Вєчєра з Соловйовим». Там з’ясувалась дивна та водночас безпрецедентна юридична історія: у 2023 році рішенням Біляївського районного суду Одеської області було постановлено затвердження мирової угоди між заводом та знеособленою особою щодо передачі на користь останнього акцій на загальну суму у півтора мільйони гривень. А згодом, як повідомив Спірідон Кілінкаров в етері у Соловйова, Ухвалу українського суду підтвердив Целінський районний суд Ростовської області РФ що викликало подив та обурення пропагандистів. І вже з документами від російського суду на завод прийшли його законні за російським же законодавством співвласники-акціонери.
Про це писав і «журналіст ВГТРК» Андрій Руденко. Але в свою чергу він звинуватив Ізерського у грі на користь України, а виступ Кілінкарова на російському телепросторі поставив під сумнів. Далі – мовою оригіналу.
«(Геннадій Ізерський, – ФС) Всячески препятствует новому собственнику, при этом записывает обращение к Президенту с просьбой защитить предприятие, опуская официальную смену руководства завода, его собственника, а главное сам факт продажи акций (…) Являясь директором завода Геннадий Изерский по сути представлял интересы регистратора акций, находящегося на Украине. Избавляясь от крупного долга, передал право собственности на все акции некоему Николенко, тот впоследствии продал 76% акций ЧАО РПЗ российскому ООО «Армадэус». Договор купли-продажи акций между ними никем и никогда не оспаривался. Так даже Спиридон Килинкаров, не так давно депутат Верховной рады взялся публично продвигать в эфирах тему якобы незаконного отжима бизнеса в Ровеньках. Для меня лично странное явление… Как итог – Октябрьский районный суд, затем и областной суд Ростова принимает как доказательство права собственности украинские документы у человека, продавшего акции несколько лет назад».
Натепер окупаційні інтернет-ресурси повідомляють, що «Прокуратура ЛНР захистила права акціонерів та трудового колективу АТ «Ровеньківський пивоварний завод», а також «Завдяки втручанню наглядового відомства запис про зміну власника заводу у реєстрі юридичних осіб анульовано. Права акціонерів та трудового колективу відновлено, виробничий процес відновлено».

