Луганський патронний завод з’явився у списках підприємств,  які перейшли в стан ліквідації як юридичні особи. Це торкнулося як приватного, так і «державного» підприємств, які знаходилися на одній території і випускали продукцію військового призначення.

Про це свідчать дані з російських реєстрів.

Приватне акціонерне товариство «Луганський патронний завод» та його сусід – унітарне підприємство «Луганський патрон», що останні 10 років перебували в зоні окупації, майже одночасно заявили про власну ліквідацію.  Кому перейде майно підприємств оборонно-промислового комплексу, які займають великі промислові площі в Луганську, росіяни у відкритих джерелах не афішують.

При цьому, ще у 2016 році окупаційні ЗМІ повідомляли, що завод розпочав роботу у тестовому режимі, а його потужності повністю задовольняють потреби проросійських анклавів ЛНР та ДНР у патронах для автоматичної зброї калібру 5,45, 9,62 и 9 мм.

Луганський патронний завод був одним із перших промислових об’єктів на території Луганщини, а його історія сягає ХІХ століття. Проголошення незалежності він зустрів у статусі державного підприємства «Луганський станкобудівний завод».  Саме він став першим монетним двором України: в його стінах у 1992 році були відчеканені перші українські монети.

Згодом, у рамках процесу приватизації на території радянського промислового гіганта з’явилися приватне акціонерне товариство «Луганський патронний завод» та державне підприємство «Луганський патрон». Бізнесова організація  виробляла спортивно-мисливські патрони, тоді як держструктура залишила за собою потужності з виробництва боєприпасів до автоматичного стрілецького озброєння.

Наприкінці 2014 року територію заводу зайняли бойовики ЛНР та російські військові. У червні 2015 туди зайшла «тимчасова адміністрація», яка фактично взяла під свій контроль обидва підприємства. Очолив її колишній енергетик заводу Міхаіл Жєлтобрюхов, який наразі є головою ліквідаційної комісії «Луганського патронного заводу».

Завантажити ще...