Американські безпілотні технології виявилися неефективними на полі бою, тоді як українські виробники дронів досягли значних успіхів у їхньому масовому виробництві. Тепер оборонні стартапи США об’єднуються з українськими компаніями для створення більш досконалих безпілотників для армії США.

Як пише The Wall Street Journal, американські стартапи витратили мільярди доларів на розробку дронів для Пентагону, але багато з них виявилися занадто дорогими та неефективними. Водночас українські компанії, попри обмежені ресурси, вже налагодили серійне виробництво безпілотників, які успішно застосовуються на фронті.

Торік каліфорнійський стартап CX2 уклав угоду про встановлення свого програмного забезпечення та датчиків на українські безпілотники. Цю ініціативу підтримав один із підрозділів американської армії.

«Жодна американська компанія не може конкурувати з Україною. У них є справжня лабораторія, де все випробовується в реальних бойових умовах», – заявив співзасновник CX2 Натан Мінц.

За оцінками Міноборони США, країна здатна виробляти до 100 тисяч дронів на рік, тоді як Україна у 2023 році створила понад два мільйони. Деякі з них можуть долати сотні кілометрів та нести вибухівку для атак по території РФ.

Попри можливий мирний процес, українські та американські стартапи продовжують співпрацю, а Пентагон зацікавлений у впровадженні українських інновацій у сфері безпілотних технологій.

Завантажити ще...