Несвятковий огляд Сіверськодонецька: опис побаченого чужими очами
Тимчасово окупований Сіверськодонецьк найбільш часто фігурує у соцмережах: містяни стабільно часто викладають свіжі світлини та відео. Контент разюче відрізняється від того, що демонструють на загал окупаційні керманичі. «Фарватер.Схід» підготував порівняльний огляд фото та відеоматериалів.
Заправка «Parallel» на розі проспекту Гвардійського та вулиці Б.Ліщини пропонувала клієнтам досить гідний сервіс зі смачними хот-догами та пристойною кавою. За майже три роки після початку повномасштабного вторгнення АЗК в руїнах, як і навколишні об’єкти. Звісно що світлофори, на колись проблемному через жвавий рух перехресті, нині не працюють.
Так само виглядає і в’їзд в житлову забудову на початку Гвардійського проспекту. Від тролей колишнього розвороту тролейбусу не залишилось ані дроту, а понівечену обстрілами у 2022 році частину будинку №15 по вулиці Автомобільній доклали цеглою. Руху автотранспорту немає, як і перспективи втрапити на штраф за порушення ПДР, то ж операторові-водієві не зась робити поворот ліворуч із виїздом на зустрічну полосу – на узбіччі справа калюжа.
За майже сорокасекундний проміжок знятого відео на частині вулиці Автомобільної від Гвардійського до Гагаріна – лише троє перехожих.
Так само безлюдно на Партизанській. Тутешні будинки яскраво-сумно контрастують з попередньою вулицею: Автомобільна майже повністю вціліла під час наступу росіян, а от Партизанська напроти – вигоріла майже вщент.
Безлюдне і перехрестя Партизанської та проспекту Хіміків. Жодної людини, автомобіля та натяку на насичене життя в розвинутій молодій державі, яку гордо називають «ЛНР». Початок проспекту випалено, а рештки воду до колись улюбленого багатьма сімейного ресторанчику грузинської кухні «Суліко» нині лише орієнтир для тих, хто не здатний в понівеченому будинку впізнати своє помешкання. Заправка «Макс» стоїть в руїнах. Тамтешні мийка та СТО лишились тільки в спогадах. Яскраве табло яке колись демонструвало ціни на паливо – вигоріла стела. Промисловий гігант «Азот» не виказує навіть натяку на роботу – не парує жодна труба.
Відома серед усіх містян «Асторія» – купа цегли. Будинок № 8 – руїни, 53 училище – без ознак життя, а музичний коледж окупанти вже наполовину розібрали. Перехрестя Танкистів-Хіміків перерито технікою. Тут окупаційна влада разом з російськими шефами імітують бурхливу діяльність – ремонтують теплотрасу опалення. Щоправда настільки вдало, що старий район міста досі без опалення. Жоден з магазинів, салонів краси чи аптек, яких тут було вдосталь – не працюють. Тай для кого – жодної людини на відео.
Жвавий рух на дорозі починається після перехрестя проспекту з вулицею Першотравневою. Щоправда рух з пішоходів. Не дивно, адже тротуари завалено рештками розбитих будинків. Досі розбитим стоїть ТЦ «Кредо».
Наступна локація – розпіарена місцевими колаборантами «новорічна казка». Пермські «шефи» привезли сюди йолку, гірлянди та світлові інсталяції. Зсередини локації – досить красиво. Проте, на контрасті з поглядом збоку, на нашу суб’єктивну думку, виглядає напрочуд крінжово.
Відео символічно завершується написом «Спасибо».
Ми також дякуємо – окупантам за звільнення міста від нас та наших читачів, а автора відео за можливість побачити правду без прикрас.