Начальник Старобільської РДА прозвітував про роботу держоргану у 2024 році
Підсумки минулого року, поточну ситуацію у Старобільському районі та плани на деокупацію обговорили на пресконференції начальника Старобільської РВА — Володимир Череватий прозвітував про аспекти діяльності державного органу у 2024 році. Деталі знає «Фарватер.Схід».
Повернення полонених, підтримка для військових, гуманітарна допомога для ВПО, національно-патріотичне виховання, соціальні програми залишаються пріорітетними напрямками рооти держорган, каже його очільник Володимир Череватий. Так, минулого року під час обміну спільними зусиллями Старобільської РВА, Нацполу, СБУ та міжнародників вдалося звільнити двох полонених росіянами цивільних мешканців району.
«Ми активно звертаємося до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Служби безпеки України та поліції для фіксування таких фактів. Наша мета — повернення кожного військовополоненого», – каже очільник району Володимир Череватий.
Загалом адміністрацією було отримано 21 звернення щодо незаконно затриманих осіб на окупованій території. Районна військова адміністрація підготувала відповідні листи до обласної адміністрації та співпрацювала з Міжнародним комітетом Червоного Хреста.
Протягом минудого року тривала активна допомога Збройним силам України. Так, за наявною від Череватого інформацією, громади району передали нашим боронцям авто, FPV-дрони, квадрокоптери, маскувальні сітки та халати, прилади нічного бачення, тепловізори, медичні рюкзаки, захисні антитепловізійні мішки, тактичний одяг, спорядження для прикордонного загону ім. Героя України Євгенія Пікуса, будівельні матеріали для укріплень, антидронові сітки, оптичне обладнання, зарядні станції.
Упродовж 2024-го відбувалась гуманітарна підтримка вимушено переміщених осіб. Так, під егідою Старобільської райфадміністрації нині працюють два гумхаби – у столиці та Сваляві на Закарпатті. Київський опікується 1340 особами, а у Свалявському зареєстровано 590 луганців. Поза видачі продуктових наборів та комплектів побутового призначення від донорів, у хабах надаються адміністративна допомога, психологічна підтримка, юридичні консультації та медичні послуги від сімейного лікаря.
В напрямку соціальної роботи та освітніх ініціатив організовуються тематичні зустрічі для ВПО, майстер-класи для дітей та молоді. Триває оздоровлення дітей у літніх таборах, екскурсії до столичних музеїв. Також за співпраці з Київською міською адміністрацієююні старобільці відвідують театральні вистави, зоопарк, шахові турніри. Проведено Кубок Старобільського району з футболу та створено книжковий фонд українських книг.
«За літній період пройшли оздоровлення та відпочинок 88 дітей, які мешкають в Києві та Київській області, для яких були організовані денні табори, проводилися екскурсії по музеям у місті Києві, проводилися екскурсії за допомоги нашої обласної федерації Національного олімпійського комітету. За співпраці з Київською міською адміністрацією ми організовували заходи в театрах столиці, водили дітей в зоопарк. Також були організовані спортивні заходи, зокрема турнір по шахам та кубок Старобільської районної державної адміністрації по футболу, де приймали декілька команд», – прозвітував Череватий.
У контексті молодіжної політики та патріотичного виховання працює молодіжна рада, організовуються освітні заходи, відкрито молодіжний простір “Територія успіху”, проводяться різноманітні тренінги, організовано конференції для педагогів з національно-патріотичного виховання.
Районом формується матрезерв під деокупацію. За словами Череватого бюджетні кошти на це не витрачаються. Частина отриманої техніки, як от вантажні автомобілі, вже зараз працюють на користь громад – обслуговують гумхаби.