У Миколаївській області заклали перші демонстраційні поля з вирощування бавовника. Посіви займають близько трьох тисяч гектарів. Про це під час брифінгу повідомила директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Олена Піскун, передає «Мілітарний».

До ініційованого Міністерством аграрної політики експерименту долучилися сім агропідприємств та Миколаївський аграрний університет. Минулого року аналогічний проєкт було реалізовано в Одеській області — там вже отримали врожай і передали його на експертизу.

«Наші аграрії відгукнулися, і тепер ми маємо свої перші демо-поля. Бавовник — це дуже перспективна, високорентабельна культура, тому ми покладаємо на цей проєкт великі надії», — зазначила Піскун.

Бавовна, вирощена в межах урядового проєкту, може стати сировиною для виробництва нітроцелюлози — компонента артилерійського пороху. Урожай збирають у кілька етапів і направляють на експертизу до лабораторій Міноборони та Мінстратегпрому. Там оцінюють відповідність волокна — його довжина має бути до 0,15 мм.

За оцінками Мінагрополітики, в Україні теоретично можливо засіяти бавовником до 10 тисяч гектарів. Утім, наразі йдеться лише про дослідну стадію. Ще невідомо, наскільки культура приживеться в інших регіонах країни.

Крім того, для повноцінного виробництва пороху необхідно розгорнути складний технологічний ланцюг. За останні три роки Україна отримала лише одну пропозицію від західної компанії — побудувати завод з переробки нітроцелюлози на 600 тонн пороху на рік, чого достатньо для виготовлення 160 тисяч 122-міліметрових боєприпасів. Орієнтовна вартість проєкту — 20 мільйонів євро.

Завантажити ще...