Порівняно більшість українців (47%) готові підтримати вступ України в НАТО, навіть якщо частина територій залишиться окупованою Росією. Такі результати показало опитування, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.

Цей показник на 14 відсоткових пунктів вищий, ніж у червні 2023 року. Водночас 36% респондентів не підтримують вступ в НАТО за умови окупації частини території, що на 16 відсоткових пунктів менше, ніж у 2023 році.

Найчастіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина територій залишиться окупованою, зазначали респонденти віком від 50 років (40%), жителі східних (36%), центральних (38%) та південних (48%) областей, а також люди, що живуть за межею бідності (46%) і не мають близьких на тимчасово окупованих територіях (42%), – передає Інтерфакс.

Згідно з опитуванням, 55% українців вважають вступ до НАТО найкращим варіантом для гарантування безпеки країни. Нейтральний статус з міжнародними гарантіями підтримують 12% респондентів. Менше 3% респондентів вважають ефективними такі стратегії, як позаблоковий статус України з обмеженням оборонних можливостей або ставка виключно на власні сили.

60% опитаних вважають, що лише вступ в НАТО зможе унеможливити повторну військову агресію з боку РФ. Серед інших варіантів, найбільш популярним є відновлення ядерного статусу України (39%). Найменш ефективною респонденти вважають створення демілітаризованої зони на лінії зіткнення, незалежно від того, хто контролюватиме її.

Опитування проводилось методом face-to-face серед 1518 респондентів віком від 18 років з усіх підконтрольних уряду територій України. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%, з урахуванням систематичних відхилень через наслідки агресії Росії.

Завантажити ще...