Ціни на продукти харчування на тимчасово окупованих територіях продовжують зростати і хоча окупаціні силові структури декларують невпинну боротьбу з подорожчанням окремих груп товарів, люди констатують – дорожчає все. У ситуації на продуктовому ринку т.з. «ЛНР» розбирався «Фарватер.Схід».

Днями пропагандистські ресурси т.з. «ЛНР» запитали мешканців окупованої Луганщини, на які види продуктів харчування торговці найчастіше завищують ціни. Половина респондентів не стала обирати категорію, відповівши що ціни здіймають на все.

Курка злетіла, яйця несуться: антимонопольники т.з. «ЛНР» продовжують копітку боротьбу з цінами та дефіцитом
Скриншот опитування окупаційного ресурсу ЛІЦ

Проте увагу тамтешніх можновладців зачепили лише ціни на курятину. Вкотре за рік попередження за це отримав відомий на теренах окупованої Луганщини «Спар». Щоправда окупаційна влада та підконтрольні їй ресурси не зазначають, які санкції до мережі було вжито внаслідок невиконання попередніх попереджень.

Також окупаційні ресурси повідомляють, що до кінця 2024 року єдина в т.з. «ЛНР» компанія-монополіст «Авіс» планує виробити до 230 млн курячих яєць. Акцентуємо увагу що мова не йде про додаткові партії — названа сума загальна за увесь виробничий рік. Це лише на 10 млн яєць більше, аніж у 2023-му. З врахуванням статистичної кількості мешканців квазіутворення «ЛНР» у 1,4 млн мешканців, на душу населення на рік припадає півтора десятки дефіцитних яєць.

Курка злетіла, яйця несуться: антимонопольники т.з. «ЛНР» продовжують копітку боротьбу з цінами та дефіцитом
Скриншот зі сторінки окупаційного ресурсу ЛІЦ

Для наочного порівняння минулого року в Україні вироблено 11,4 млрд яєць, що в перерахунку на офіційні минулорічні статистичні дані населення дорівнює майже чотирьом сотням яєць на душу населення на рік.

Разом з тим відомо що стримувати ріст цін на затребуваний споживачами алкоголь в росії та її сателітах наступного року не планують. Так, мінімальну роздрібну ціну на горілку з 1 січня піднімуть на 50 рублів — з 299 до 349 рублів за пляшку 0,5л, на коньяк — на 95 рублів (з 556 до 651 рублів), на бренді — на 69 рублів (з 403 до 472 рублів), на віскі, ром і джин вітчизняного виробництва — на 30-40 рублів.

Нагадаємо, «Фарватер.Схід» вже розповідав, як цього року «Спар» та «Авіс» стали учасником картельної змови та вже отримували попередження від «цінових моніторів» за штучну накрутку цін на основні групи товарів.

Завантажити ще...