Екс-очільник Рубіжного приватизував трубний завод і переніс його офіс до Москви


Колишній виконуючий обов’язки Рубіжанського міського голови Олександр Хоменко став мажоритарним співвласником трубного заводу на окупованій території. Юридична адреса підприємства знаходиться у Москві, а партнером Хоменка виступає компанія з Криму. Про це свідчать оновлені дані публічних російських реєстрів, пише «Фарватер.Схід».


Російські органи юстиції зареєстрували ТОВ «Рубіжанський завод полімерних труб» у жовтні 2024 року, а вже в листопаді воно з’явилося у єдиному реєстрі суб’єктів малого та середнього бізнесу. «Прописаний» Рубіжанський завод у Москві, на Очаківському шосе.


Генеральним директором російського підприємства є Хоменко Олександр Васильович, який з 2021 року також значиться керівником «Рубіжанського трубного заводу» в українських реєстрах. За даними наших джерел з окупованої території, попре різні назви, фізично це одне й те саме підприємство, іншого такого у Рубіжному просто немає.
На відміну від української фірми, у російській компанії Хоменко є також мажоритарним співвласником, адже йому належить 51% статутного внеску. Мінорітарним співзасновником є сімферопольська фірма «Кримтрубпласт», яка з 2014 року активно бере участь у програмі державних закупівель РФ.
Трубний завод працював у Рубіжному ще з 2004 року і був однім із лідерів українського ринку пластикових труб. Однак його справжніми власниками через низку офшорних фірм були російські бізнесмени Мирон Горіловський та Валентин Буяновський з фінансово-промислової групи «Поліпласт», що підтверджується даними Аналітичної системи Youcontrol.
Після повномасштабного вторгнення бізнес – юніти групи брали безпосередню участь у будівництві Кримського мосту, за що у травні 2023 року РНБО України внесла росіян до санкційного списку.
Незадовго до реєстрації заводу у Москві, Вищий антикорупційний суд України ухвалив рішення щодо стягнення у дохід держави активів компаній, кінцевими бенефіціарами яких є група «Поліпластик». Серед переліку цих компаній був і «Рубіжанський трубний завод», 93% частки статутного капіталу якого цим рішенням було відчуджено на користь України. Таким чином, Олександр Хоменко фактично «приватизував» на окупованих територіях підприємство, яке з вересня 2024 року знаходиться у державній власності України.
Сам Олександр Васильович Хоменко як секретар міської ради упродовж майже 4 років очолював Рубіжне після усунення з посади обраного міського голови Костянтина Козюберди в 2012 році.
У серпні 2014 року Прокуратура Сватівського району Луганської області узгодила повідомлення про підозру Олександру Хоменку в сприянні діяльності терористичної організації (ЛНР).


Ми навіть знайшли відеозапис, датований 5 травня 2014 року, де Олександр Хоменко присутній як секретар Рубіжанської міської ради на зустрічі з очільником бойовиків ЛНР Валерієм Болотовим та екс-регіоналом Олегом Царьовим (див. з 17 хв. 30 сек). Наприкінці свого спічу він фактично дає згоду на участь у проведенні псевдореферендуму.
Втім, у 2017 році Кремінський районний суд Луганської області визнав його невинуватим у зв`язку з недоведеністю вчинення ним кримінального правопорушення. Подальші апеляційні та касаційні скарги правоохоронців з цього приводу були відхилені Апеляційним судом Луганської області та Верховним судом України відповідно.