355 цивільних, зокрема 18 дітей, загинули внаслідок вибухів мін та інших вибухонебезпечних залишків війни на території України. Про це повідомило Міністерство оборони України під час воркшопу за підтримки ОБСЄ.

З початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 811 інцидентів, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами, внаслідок яких постраждали 1 158 мирних жителів. Найбільшу загрозу становлять міни, які були причиною близько 75% усіх випадків.

Полковник Олег Шуварський, начальник управління протимінної діяльності Міноборони, повідомив, що вибухонебезпечні предмети загрожують життю понад 6 мільйонів українців, насамперед у деокупованих регіонах. Найбільше забруднені території Харківської, Миколаївської та Херсонської областей — на них припадає понад половина всіх інцидентів.

«Окупанти часто встановлюють міни безсистемно — на сільськогосподарських угіддях, у житлових районах і на дорогах загального користування», — зазначив Шуварський.

Особливу небезпеку становлять елементи касетних боєприпасів, які не лише загрожують життю людей, а й унеможливлюють відновлення об’єктів інфраструктури: доріг, систем електро- та водопостачання, тепломереж.

Полковник також наголосив на тому, що багато сучасних російських мін виготовляються у пластиковому корпусі, з мінімальним вмістом металу, що значно ускладнює їх виявлення навіть за допомогою спеціального обладнання. Деякі міни оснащені сейсмічними або магнітними детекторами, а також встановлюються як міни-пастки, що потребує високого рівня підготовки та обережності під час їх знешкодження.

З початку широкомасштабної агресії підрозділи сил безпеки та оборони України виявили та знищили майже 920 000 вибухонебезпечних предметів.

Завантажити ще...