Теннессі в кольорах триколора РФ. Як Росія підриває допомогу Україні в США
Американська політика за останні роки стала для України життєво важливою. Від неї залежить військова допомога і, відповідно, шанси перемогти у війні з переважаючими силами РФ. Та крім президентських виборів там відбувається багато інших цікавих речей.
У Теннессі, наприклад, ФБР розслідує походження $1 млн у виборчому фонді конгрессмена Оглза, постійного противника допомоги Україні і гостя місцевої прихованої філії «Раша Тудей». А захищає його «споостерігач» на минулорічних виборах Путіна на ТОТ Клайн Престон.
Клайн Джордж Престон IV – колишній вчитель російської літератури з Теннессі, який згодом перекваліфікувався на юриста. На початку 1990х за програмою обміну він навчався в Ленінградському державному університеті. Тому самому, де під прикриттям помічника ректора з іноземного співробітництва працював співробітник КДБ СРСР Владімір Путін.
Усю подальшу кар’єру американець побудував на своїх зв’язках із російськими високопосадовцями, які часто носили вкрай неоднозначний характер. У попередньому розслідуванні ми вже писали про можливу роль Клайна Престона у втручанні росіян у передвиборчі перегони в США, результатом яких стала перша каденція Дональда Трампа. Як виявилося, історія має продовження.
«Загадкові гроші» для клієнтів Клайна Престона
Федеральне бюро розслідувань США зацікавилося фінансовою стороною передвиборчої кампанії республіканця Енді Оглза ще у серпні. Причиною цього стали невідповідності у фінансовій звітності кандидата, які сукупно складали близько $1 000 000.
Агенти ФБР провели обшук за місцем проживання політика. Ордер на обшук стосувався засобів зв’язку Енді Оглза, які наразі вивчаються американськими правоохоронцями.
Саме після цього випадку, «на сцену» поряд із конгресменом з тіні вийшла постать знайомого нам адвоката Клайна Престона IV. Того самого, якого американські журналісти назвали «фанатом Путіна № 1» та «російським активом».
Престон взявся супроводжувати і консультувати кампанію Оглза. Зазначимо, що конгресмен є одним з найбільш послідовних та радикальних противників допомоги Україні. Про це свідчать не тільки його вислови, а й конкретні дії.
За інформацією американського сайту «Республіканці для України», прихильники і члени партії вказають на вкрай низький рівень лояльності Оглза до нашої держави і тотально негативну статистику його голосувань за законопроекти, пов’язані з її підтримкою.
У 2018 році Клайн Престон уже захищав заступницю голови «перехідного комітету Трампа» – сенаторку з Теннессі Маршу Блекберн. Федеральна виборча комісія розслідувала тоді факт використання сенаторкою суми в такий само, як у Оглза, $1 000 000 невідомого походження. З непрямими слідами, що обривалися в напрямку Росії. В подальшому Блекберн, так само, як і Оглз, висловлювалася проти схвалення проекту допомоги Україні та Ізраїлю.
Сам Клайн Престон також вже не вперше потрапляє в поле зору ФБР. Адже він не приховує своїх партнерських в минулому стосунків з екс-високопосадовцем Адміністрації Президента РФ Олександром Торшиним та його помічницею Марією Бутіною. Останню суд взагалі визнав «іноземним агентом» і депортував з США до РФ, де вона стала депутаткою Держдуми.
«Теннессійський десант» в окупованому Донбасі
У вересні 2023 року вся увага української преси та розслідувачів була прикута до особи Клайна Престона як хедлайнера американських спостерігачів на російських виборах. Втім, далеко не всі знають, що разом з Престоном в якості спостерігача до маріонеткової «ДНР» також прибув його земляк та товариш Стівен Лі Гілл.
Цей мешканець Теннессі багато років був ідейним прихильником консервативного крила Республіканської партії США і мав певний авторитет у регіоні. На початку 90-х років Гілл брав активну участь у політичному житті штату та країни. У 1992 році навіть був членом виборчої команди Президента США Джорджа Буша-старшого, у 1994 та 1996 балотувався до Конгресу США від штату Теннессі. Правда, невдало.
За даними американських ЗМІ, Стівен Гіл також працював у командах екс-спікера Палати представників Конгресу США Глена Касада, конгресмена Джеремі Дархема, представника штату Джадд Метіні та колишнього сенатора штату Мей Біверс тощо.
Водночас, Стівен Лі Гілл в останній час він потерпав від фінансових проблем та вишукував різних способів заробітку. Причиною цьому послужили значні борги республіканця з виплати аліментів. У 2019 році він навіть певний час перебував у в’язниці і за рішенням суду мав виплатити колишній дружині близько $240 000.
На думку окремих земляків Гіла, саме тяжкий фінансовий став міг стати причиною його подальшого «вояжа» до Росії з подальшою участю в театралізованих виборах на окупованих територіях.
Активний прихильник Дональда Трампа, Гілл був політичним редактором видання The Tennessee Star, а згодом розвивав власний медіа-проект. Що не заважало йому бути частим гостем в ефірі американської філії «Russia Today».
«Russia Today» влила $10 000 000 на російську пропаганду в Теннессі
Штат Теннессі вважається міцним осередком проросійських політиків не тільки завдяки діяльності Клайна Престона та його клієнтів. Вересень цього року ознаменувався скандальним викриттям пропагандистського центру, який діяв у США під прикриттям теннесійської медіакомпанії «Tenet». Як виявили правоохоронці під час розслідування, його організували діючі працівники «Russia Today» в Сполучених Штатах.
Згідно з оприлюдненими судовими документами, співробітники «Russia Today» Костянтин Калашніков та Олена Афанасьєва були замішані у створенні та розповсюдження контенту «для американської аудиторії з прихованими повідомленнями російського уряду».
Росіяни діяли через продакш-студію «Tenet», яка фактично стала основною платформою для тиражування вигідних російській стороні інформаційних меседжів напередодні виборів у США. За оцінками суду, на цю діяльність росіяни витратили близько $10 000 000, які заводилися на рахунки теннесійського медіа через 7 підставних фірм з іноземною юрисдикцією.
У якості «публічних спікерів» платформи виступала ціла низка праворадикальних політиків, яких росіяни «в темну» використовували для реалізації власних пропагандистських цілей. При цьому, всі вони спростовують свою обізнаність щодо справжніх «бенефіціарів» цього проекту.
Втім, їх щирість викликає у нас певні сумніви. Преш за все, це стосується вже знайомих нам клієнтів Клайна Престона. Як зауважує теннессійський колумніст Кіл Хант, «…сенатор США Марша Блекберн та представник США Енді Оглс регулярно посилювали тези виступів Tenet. Блекберн взагалі з’являлася в кількох епізодах подкасту з Чен у 2021 та 2022 роках…» (Чен – співзасновниця Tenet media, обізнана у російському походженні грошей. – ФС).
Та й взагалі. «…Коли ваш сенатор і конгресмен США недостатньо розумні, щоб знати, що їх використовують як інструменти в руках Росії (або, що ще гірше, вони знають), вони наражають нашу країну на ризик…», – дуже влучно зазначила американська політикиня Глорія Джонс.
Напевно, це актуально зараз не тільки для США.