«Вашингтон хоче пояснень за Курськ». Як РФ маніпулює словами американських посадовців

Російські медіа поширюють «сенсаційну» інформацію, ніби США вимагають від України пояснень щодо подій у Курській області. Вашингтон начебто висловив невдоволення діями Києва і почав тиск на український уряд. При уважнішому погляді новина виявилася маніпуляцією.

Пропагандистські видання, такі як «РИА Новости», «Московський Комсомолець», «Москва24», «Прайм» тощо, активно поширюють інформацію, ніби США мають намір запросити роз’яснення у Києва щодо подій у Курській області. Вони стверджують, що така заява була зроблена у Білому домі. Повідомлення викликали хвилю обговорень у різних медіа та у соцмережах.

Ці джерела стверджують, що США начебто мають намір з’ясувати обставини інцидентів. Із того, як вони перекладають і трактують коментар американського посадовця, складається враження, що Вашингтон відходить від своєї підтримки Києва і починає тиснути на український уряд. Адже «вимагати пояснень» означає «поставитися з обуренням та нерозумінням» і на дипломатичній мові, і у повсякденному житті.

В пропагандистських повідомленнях зустрічаються формулювання «США вимагатимуть від Києва роз’яснень щодо вилазки ЗСУ в Курську область», «Білий дім запросить у Києва роз’яснення через напад на Курську область» тощо.

«Вашингтон хоче пояснень за Курськ». Як РФ маніпулює словами американських посадовців
Пропагандистські ресурси стверджують, що США мають намір запросити роз’яснення у Києва щодо подій у Курській області. Скриншот

Цікаво, що російські повідомлення із маніпулятивними заголовками містять майже точний переклад цитати Джона Кірбі, координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому. Він справді повідомив, що офіційні особи «зв’яжуться з українськими колегами, щоб отримати трохи краще розуміння ситуації» (Officials would be “reaching out to our Ukrainian counterparts to get a little better understanding” of the situation, he said).

«Вашингтон хоче пояснень за Курськ». Як РФ маніпулює словами американських посадовців
Джон Кірбі насправді не говорив того, що стверджують російські ЗМІ у заголовках. Скриншот

Та ці м’які слова, що стосуються виключно інформування, набули у викладенні роспропаганди обуреної емоційної окраски. І в цьому контексті нібито-цитата пана Кірбі «наша політики щодо застосування зброї США ніяк не змінилася» («РИА Новости» і всі решта) виглядає як… заборона. Хоча насправді представник Білого дому заявив, що США не змінювали свою політику щодо дозволу Україні використовувати надане озброєння «для протидії безпосереднім загрозам, що виникають по той бік кордону» (як це видно на скриншоті).

Дійсно, раніше посадовці США заявляли, що використання американської зброї обмежені лише протидією атакам проти України. А з Курської області, наприклад, регулярно обстрілюється прикордонна Сумська область. То насправді слова про незмінність позиції (яку не озвучує роспропаганда) означає дозвіл українським військовим застосовувати американську зброю відповідно до їхніх потреб.

Отже заяву представника Білого дому російські пропагандисти виклали у спосіб, що спотворює її справжнє значення. Насправді США продовжують підтримувати право України на самозахист і відбиття агресії, включаючи використання зброї для захисту від загроз з боку Росії на її території.

Фейки та маніпуляції з боку російської пропаганди мають на меті дезорієнтувати як українську, так і міжнародну громадськість. Також ці повідомлення адресовані великій російськомовній аудиторії за межами РФ. Така тактика спрямована на створення сумнівів щодо підтримки України з боку її західних партнерів.

У сучасному інформаційному просторі маніпуляції та перекручення фактів стають дедалі поширенішими. Спотворення заяви американського посадовця – один з яскравих прикладів такої роботи в умовах інформаційної війни.

Завантажити ще...