«Найдорожча фотобудка в історії». Росіяни вигадали цитату американського генерала, аби зганьбити ЗСУ
Російські пропагандисти приписали американському генералові Чарльзу Брауну, голові Об’єднаного комітету начальників штабів США, слова про нібито безрезультатність українських військових операцій в Курській області. Та назване ними джерело, поважне видання Politico подібних висловлювань Брауна не публікувало.
Телеканал «Царьград», що належить «православному олігарху» Константіну Малофєєву, та деякі російські телеграм-канали поширили сенсаційне повідомлення. Генерал Чарльз Браун нібито назвав українську операцію в Курській області «самою дорогою фотобудкою в історії».
Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США начебто критично висловився щодо українських військових, назвавши їх нездатними виконувати реальні бойові завдання. Мовляв, вони лише роблять селфі на тлі військової техніки. За нібито словами Брауна, в цю операцію було вкладено величезні кошти, за фактом щоб зробити кілька фотографій.
Стверджується, що таку оцінку Браун дав у приватній розмові, яку наводить у своїй публікації американське видання Politico. Виглядає наче переконливо. Щоправда, гіперпосилання на текст Politico в публікації нема. Ми спробували віднайти його на сайті американського видання.
Як виявилося, на сайті Politico немає жодної публікації, де би фігурували подібні слова генерала Брауна. За пошуком на сайті видання остання згадка про генерала Чарльза Брауна датована 19 липня, тобто за кілька тижнів до початку військової операції в Курській області. А отже наведене на початку повідомлення повністю вигадане російськими пропагандистами.
На відміну від вигаданих тверджень, реальні висловлювання генерала Брауна демонструють його чітку підтримку українських військових дій та міжнародного альянсу на підтримку України. Наприклад, у своїх виступах Браун неодноразово підкреслював важливість стримування російської агресії та наголошував на необхідності посилення оборонних можливостей України.
Так, наприклад, відповідаючи на питання кореспондентів в липні 2024 року, він зазначив:
«Я вважаю, що важливо продовжувати надавати підтримку Україні. Наше лідерство має значення, і за ним спостерігають… Якщо ми колективно припинимо підтримувати Україну, Путін переможе».
Російська ж пропаганда намагається представити усе так, ніби американський військовий посадовець зневірився у Силах оборони України. Але звідки взялася взагалі тема «фотобудки» і фото на фоні техніки?
Це, звичайно, лише здогадка, але вона дуже схожа на правду. Ідеться про кадирівський спецназ «Ахмат». Саме ці російські підрозділи, які видають за елітні, насправді переважно уникають реальних бойових дій, але знімають дуже багато фото та відео для соцмереж, через що їх навіть називають «TikTok-військами». Згадаймо хоча б ганебну втечу кадирівців на Курщині.
Тож цей фейк може бути спрямований на те, щоб показати внутрішній аудиторії РФ, нібито українські воїни «ні чим не кращі» за кадирівців.