«Фейковий лікар Охматдиту». Росіяни видають знакове фото за фальшивку

Поліцейський у нібито українській формі старанно обмащує людину у білих шатах чимось схожим на кров. Коротке вертикальне відео купа російських Telegram-каналів поширила разом зі знаменитим фото пораненого лікаря у схожому одягу, що допомагав розбирати завали після російського ракетного удару по клініці «Охматдит» 8 липня. У дописах стверджується, що на відео – начебто «процес створення українського фейку».

Фото із пораненим лікарем, який розбирає завали зруйнованої російськими ракетами клініки «Охматдит», обійшло шпальти провідних видань усього світу. І от за десять днів російська пропаганда ширить відео, яке нібито свідчить, що це – фальшивка. Начебто одяг лікаря спеціально вимастили кров’ю для більш «ефектних знімків».

Відео активно просувається в російських Telegram-каналах разом із відповідним дописом:

«З’явилося відео, як поліцейський вимазує кров’ю халат лікаря з дитячої лікарні, удар по якій піарила хунта і всі західні ЗМІ. Те, що Київ хайпував на події і робив постановочні фото під керівництвом західних радників, загалом, не дивує. А ось те, що для постановки використовувалася справжня донорська кров – це по-справжньому жахливо. Адже це кров для хворих дітей, але Києву наплювати, коли можна випросити додаткових грошей у Заходу».

«Фейковий лікар Охматдиту». Росіяни видають знакове фото за фальшивку
Пропагандисти намагаються переконати, що українці інсценували поранення лікаря. Фото: скриншот з Telegram-каналу «Два майора»

За Telegram-каналами підтягнулися і пропагандистські медіа з найбільшою аудиторією в РФ, наприклад, «Аргументы и Факты». «Лікар виступив у ролі актора, завданням якого було зображати людину, яка постраждала внаслідок удару по лікарні», – пише видання.

Та варто уважно придивитися до поширеного росіянами відео та порівняти зі зйомкамии з місця подій, і все стає на свої місця.

«Фейковий лікар Охматдиту». Росіяни видають знакове фото за фальшивку
Навіть на фото з російських джерел можна встановити, що відео є фейком. Фото: Telegram-канал «Два майора»

Форма і взуття фейкового поліцейського абсолютно нові та чисті, тоді як справжні поліцейські на місці прильоту мали запилену форму, що не дивно після влучання ракети.

«Поліцейський» на відео роспропаганди взутий у берці, які не належать до взуття, що носять українські правоохоронці влітку. Поліцейські в Україні взуті у спеціальні кросівки.

Матеріал одягу «лікаря» на російському відео відрізняється від реального. Крім того, на відео одяг «лікаря» зім’ятий, а на реальних фото видно, що він був майже ідеально випрасуваний.

Інший крій одягу. На реальних фото можна чітко побачити горизонтальний шов на сорочці лікаря, видна також задня права кишеня на брюках. На російському відео немає ані того, ані іншого.

Довжина брюк – один з найяскравіших доказів російського фейку. На російському відео вони значно коротші, аніж в реальності. В цьому можна пересвідчитись, зокрема, на відео.

Волосся «лікаря» на відео виглядає як перука, що відрізняється від зачіски реального медичного працівника.

На відео з російських Telegram-каналів кров трошки потрапляє на штани «лікаря». На справжніх фото таких плям немає.

Ну і насамкінець: характер забруднення кров’ю лікарського одягу зовсім інший. Актор-«поліцейський» на відео дуже старанно, аккуратно і ретельно наносить кров на цілком конкретне місце, яке потрібно показати в кадрі. Та вийшло показати лише те, цей випадок є черговим прикладом того, як російська пропаганда використовує брехню та дезінформацію.

Дійсно, у дописі, що поширюють російські Telegram-канали, фейк наявний. Тільки не той, про який вони кажуть. Аби його побачити, варто уважно придивитися до деталей.

Завантажити ще...